Технологія утеплення фундаменту приватного будинку

Утеплення фундаменту – один з найважливіших етапів будівництва будівлі. Для фундаментної частини теплоізоляція не менш важлива, ніж для стін будинку, особливо в регіонах із суворими зимами та при великій глибині промерзання ґрунту.

Основні завдання теплоізоляції:

  • Зниження тепловтрат; 
  • Зниження витрат на опалення; 
  • Зменшення негативного впливу ґрунту на фундамент; 
  • Зниження перепадів температур усередині будівлі; 
  • Перешкода утворенню конденсату на внутрішній поверхні стін; 
  • Захист матеріалу конструкції та гідроізоляції.

Методи утеплення фундаментної частини будівлі

Утеплення може здійснюватися одночасно із заливкою бетонного розчину або після застигання маси. З точки зору ефективності перший варіант є найбільш прийнятним.

Для утеплення використовується незнімна опалубка. Опалубка є конструкцією, в яку заливається бетонний розчин. Після застигання бетону опалубка не демонтується, а виконує роль шару, що утеплює. Матеріалом для виробництва опалубки є пінополістирольні плити. Недоліком використання незнімної опалубки для утеплення фундаменту є висока вартість і складність реалізації даного методу.

Матеріали для утеплення

  • Пісок та керамзит. Засипання керамзитом та піском використовується не тільки для утеплення, але й для гідроізоляції фундаменту. Такий метод утеплення характеризується високою ефективністю та доступною вартістю матеріалів. Він може застосовуватися в регіонах з будь-яким типом ґрунтів; Мастика. Бітумна мастика застосовується в першу чергу для захисту фундаменту від ґрунтових вод, але може створювати також певний рівень теплозахисту; мінеральна вата. Утеплення мінеральною ватою має високу ефективність, але використовується досить рідко через складність виконання такого методу. Складність полягає в тому, що мати з мінеральної вати потребують додаткового захисту від намокання. Для цього споруджують спеціальні щити з різних матеріалів; Пінопласт. Такий матеріал не тільки забезпечує високий рівень захисту від тепловтрати, але також має стійкість до різних видів впливів і високих навантажень;
  • Пінополіуретан. Застосовується як для зовнішньої, так і для внутрішньої обробки фундаменту, має крім теплоізоляційних властивостей також звукоізолюючі та водовідштовхувальні.