Індустріальний стиль в інтер’єрі

Все більш актуальним для оформлення житлових приміщень стає індустріальний стиль (відомий також як “заводський” або “мануфактурний”), що поєднує у собі строгість та мінімалізм старих промислових будівель.

Виникнення цього напряму сягає корінням у кінець XX століття, коли великі заводські та складські приміщення в Нью-Йорку почали змінювати своє призначення. Спочатку такі будинки переробляли під готелі, клуби, ресторани, магазини та художні галереї. Трохи пізніше багато хто з них почав виконувати роль житлових приміщень, зберігаючи, при цьому, свій грубий і “незакінчений” вигляд.

З часу своєї появи цей вельми екстравагантний стиль змінювався і вдосконалювався, внаслідок чого він став одним із найпопулярніших напрямків у дизайні інтер’єрів.

Особливості індустріального стилю
Індустріальний дизайн інтер’єру – це досить специфічний стиль з точки зору матеріалів, геометричних форм і колірної гами. У ньому цінується складна фактура, підкреслена грубість, старість і якась незавершеність. В архітектурі переважають висока функціональність та технологічність.

Сьогодні індустріальний дизайн з успіхом втілюється у приватних будинках, заміських квартирах та офісних приміщеннях. Його популярність обумовлена ​​доступністю, оскільки він передбачає використання простих та прийнятних за ціною матеріалів. У приміщеннях, оформлених у “мануфактурному” стилі, ви не зустрінете дорогих шпалер, фактурної штукатурки, гладких натяжних стель та іншого дорогого оздоблення.

Відрізнити індустріальний стиль у дизайні інтер’єру від інших напрямків нескладно. Його відразу видають такі особливості, як високі стелі, великі вікна, грубі бетонні або цегляні поверхні, відкриті труби та комунікації, балки на стелі, повітропроводи та мінімальний декор.

Незважаючи на те, що при оформленні використовуються необроблені прості поверхні та деталі, індустріальний стиль може бути комфортним та затишним.

Меблі в індустріальному стилі
Меблі в стилі індастріал (industrial — індустріальний) повинні бути лаконічними, простими і не захаращувати простір.

Ідеальні меблі для такого приміщення виконані зі старого дерева, металу зі слідами іржі, пластику.

Не забороняється використовувати і сучасні м’які меблі. Це можуть бути шкіряні дивани та крісла, витончені ковані столи, стільці та інше. Також вітаються сучасні матеріали з імітацією під старовину. Головне — дотримуватися спільної концепції оформлення.

При виборі меблів дизайнери рекомендують віддавати перевагу масивним предметам, щоб вони гармонійно вписувалися та врівноважували чималу площу приміщення.

Уникайте круглих форм! Робіть вибір на користь великих диванів, столів, довгих комодів.

Щодо кольору, то для інтер’єру в стилі індастріал підійдуть м’які меблі однотонних кольорів з оббивкою з натуральних матеріалів. Неприйнятно, в даному випадку, використовувати меблі надто яскравих кольорів, романтичні візерунки, рюші та драпірування.

Найпопулярніше використання індустріального стилю в котеджах — замовити дизайн інтер’єру будинку

Внести особливу “атмосферність” та доповнити обстановку можуть старі робочі візки, багаторівневі стелажі, книжкові шафи та полиці, комоди, журнальні та кавові столики.

Колірова палітра
При оформленні приміщення в індустріальному стилі, не варто захоплюватися яскравими кольорами. Пам’ятайте, що це “суворий” промисловий стиль, тому палітра кольорів повинна відповідати заводським приміщенням. Найкраще для створення необхідної атмосфери підходять білий, сірий, чорний, бежевий, цегляний, брудно-синій, хакі.

Вдалим рішенням буде оформити приміщення в одному кольорі, використовуючи різні його відтінки. Наприклад, світлі стіни, підлога — трохи темніша, а меблі — яскравішого відтінку. У декорі можна поєднувати різні відтінки основного кольору. Ідеально така ідея підійде для коричневої, сірої та бежевої гами.