Стиль ф’южн в інтер’єрі

Якщо раніше поєднання скромності та богемності в одному інтер’єрі вважалося абсурдним та неприйнятним, то зараз це справжній тренд в оформленні інтер’єрів. Дизайнерський напрямок фьюжн — один із фаворитів багатьох дизайнерів, який поєднує в собі, здавалося б, абсолютно непоєднуване.

Особливості стилю фьюжн
Квартира чи будинок у стилі фьюжн — це велика яскрава композиція, основним принципом у створенні якої є свобода у комбінуванні кольорів та матеріалів. Стиль дозволяє сміливо поєднувати незвичайні та контрастні елементи, головне при цьому, щоб у результаті вийшла цілісна та гармонійна картина. Це і є основною рисою стилю, завдяки якій перед дизайнерами відкриваються широкі можливості для прояву творчого потенціалу.

Також стиль фьюжн в інтер’єрі відрізняється присутністю в приміщенні різних за фактурою оздоблювальних матеріалів, незвичайних етнічних візерунків, екзотичних дрібничок з різних континентів та їх узгодженим вплетенням у класичний європейський стиль.

Поєднання кольорів
Замість спокійних тонів віддається перевага сміливим яскравим та насиченим відтінкам, які чудово гармонують між собою.

Часто в декорі приміщень використовуються малиновий, рожевий, червоний, зелений, бірюзовий, золотий, помаранчевий, жовтий та інші кольори. При цьому дуже важливо дотримуватися балансу і дотримуватися оптимального поєднання.

Характерні для стилю ф’южн тваринні мотиви та рослинні візерунки. Можуть бути використані також більш теплі гами та креативні композиції. Але, у будь-якому випадку, слід бути обережними, оскільки існує ризик переборщувати. Тому не зайвою буде консультація досвідченого фахівця.

Оздоблення інтер’єру
Оскільки ф’южн практично не має обмежень у використанні форм, фактур та кольорів, то оздоблення будинку в цьому дизайнерському напрямку — чудова можливість поекспериментувати та виявити свої творчі здібності.

Як і весь дизайн, оздоблення передбачає поєднання різних за текстурою матеріалів. Також стиль фьюжн вітає поділ приміщень на зони. Досягти такого ефекту можна, пофарбувавши стіни в різні кольори або обробивши їх різними матеріалами. Наприклад, одна стіна в кімнаті може бути оформлена в яскравому кольорі, дві інші — у нейтральному, а четверта — оздоблена деревом або каменем.

Також стіни можна обклеїти шпалерами, але в такому випадку дизайнери рекомендують наголошувати на кольорі і не вибирати надто помітні візерунки. Підійде і фактурна штукатурка, причому можна сміливо поєднувати різні фактури.

Для оформлення підлоги найкраще підійде ламінат або паркет. А для того, щоб кімната була більш затишною, достатньо постелити ворсистий ковролін або сучасний килим.

До стель немає особливих вимог. Можливі як натяжні, так і звичайні, забарвлені у світлі тони.

Навіть при тому, що напрямок фьюжн дозволяє фантазії досхочу “розгулятися”, слід бути акуратними та послідовними, щоб інтер’єр не вийшов надто перенасиченим. Існує правило, яке допоможе уникнути такого ефекту: якщо використовуєте стримані та прості меблі, то оздоблення може бути досить “соковитими”, якщо ж навпаки, меблі мають складні форми та яскраві відтінки, то в оформленні стін краще використовувати лаконічні тони.

Особливу роль при оформленні приміщень відіграє текстиль. Прекрасно впишуться в такий інтер’єр м’які, природні матеріали: льняні покривала, шерстяні пледи, оксамит, велюр, плюш, в’язані елементи. Також доречними будуть хутро, шкіри тварин та рослинні мотиви.

Меблі та стиль фьюжн
Оскільки фьюжн сам по собі досить яскравий і насичений, не варто намагатися заповнити весь вільний простір меблями. Краще, щоб приміщення залишалося просторим та функціональним.

Меблювання може вибиратися як сучасне, так і старовинне, причому і те, і інше можна використовувати одночасно. Старі предмети можна прикрасити самостійно за допомогою різних технік, наприклад, використовуючи розпис акриловими фарбами або декупаж.

У центрі вітальні можна розташувати м’який диван, пару незвичайних крісел або стільців, журнальний столик.