Зелений колір в інтер’єрі

Зелений колір в інтер’єрі може бути представлений більш ніж 100 відтінками. Це робить його безперечним фаворитом серед дизайнерів, адже навіть комбінуючи між собою різні відтінки зеленого, можна досягати приголомшливих результатів. І як основний колір, і як колірний акцент зелений допомагає зробити обстановку розслаблюючою та мирною.

Він вписується в інтер’єри легко і природно – нам звично бачити його в будь-яких поєднаннях кольорів, адже ми щоліта спостерігаємо зелений в природі. Найбільш гармонійно сприймаються його поєднання з нейтральною гамою та різними варіантами коричневого.

Психологічне вплив зеленого кольору в інтер’єрі
Заспокійлива дія зеленого відома людині вже багато століть. Цей колір сприятливо впливає зір і сприяє розслабленню втомлених очей. Зелений в інтер’єрі знімає нервову напругу, допомагає сконцентруватися, позбавляє негативних емоцій та налаштовує на позитивний лад. Він один із небагатьох у спектрі, хто не має агресивного підтексту в жодному зі своїх відтінків і завжди спрямований на розслаблення. На відміну від інших квітів-релаксантів, зелений не викликає сонливості, тому чудово підходить для робочих кабінетів, дитячих та віталень та інших кімнат квартири.

Інтер’єр у зелених тонах може бути як охолодним, так і зігріваючим, залежно від домінуючого відтінку. На людей із «гарячим» темпераментом (холерики та сангвініки) добре впливають холодні відтінки, додаючи їм збалансованості та ясності мислення. На флегматиків та сангвініків теплі відтінки зеленого надають стимулюючий вплив, надають їм рішучості та впевненості. Зелений добре підходить дітям – завдяки своїй ненав’язливості цей колір позитивно впливає на психоемоційний стан дитини, не створюючи відчуття агресії і не чинить явного тиску.

Щоб дизайн квартир у зеленому кольорі викликав максимально комфортні відчуття, його розробку варто довіряти лише досвідченим професіоналам. Дизайн студія New Design пропонує скористатися послугами дизайнерів, досвід яких підтверджений численними вдалими проектами оформлення квартир. Фото з прикладами наших робіт представлені у розділі «Портфоліо».

Поєднання зеленого кольору в інтер’єрі з іншими
Колір дерева. Природні дерев’яні відтінки – це ідеальні партнери для зеленого. Саме в такому поєднанні ці кольори найчастіше зустрічаються в природі, тому для людського ока їхнє сусідство виглядає бездоганно. Такий інтер’єр, через асоціації з натуральною рослинністю, викликає відчуття спокою, умиротворення та завершеності.

Білий. І білий, і зелений – гранично миролюбні кольори, тому їхнє поєднання характеризується делікатністю та м’якістю. Світлі відтінки зеленого з білим виглядають повітряними, а насичені набувають додаткової глибини та яскравості. Зелений здатний надати чіткості та виразності білому інтер’єру, і при цьому не перевантажити його.

Чорний. Таке поєднання виглядає надто еклектично та важко, якщо кольори представлені великими площами поверхонь та використовуються темні відтінки зеленого. Але в інтер’єрі, виконаному в ніжно-зеленому кольорі, чорний декор (рами картин, вази, статуетки, візерунок штор тощо) виглядає дуже урочисто – він робить інтер’єр більш графічним та суворим.

Синій. Зелений та синій є спорідненими квітами, тому чудово комбінуються між собою. Для їхнього гармонійного поєднання слід пам’ятати, що насичений синій органічно і виразно виглядає з теплими відтінками зеленого, а бліді тони надають відчуття ніжної прохолоди зеленому практично у всіх проявах.

Жовтий. Таке поєднання зеленого кольору в інтер’єрі асоціюється з фруктами, що робить інтер’єр дуже соковитим і свіжим. Найчастіше його використовують у декорі кухонь, проте він добре виглядатиме і в дитячій, і в спальні. Для дитячої можна вибирати яскраві сонячні відтінки жовтого, а в спальні доречнішими будуть світлі та приглушені тони.

Коричневий. Зелений та коричневий – це самодостатнє поєднання, яке часто не вимагає введення кольорів, що доповнюють. З яблучно-зеленим легко компонуються всі відтінки коричневого. Трав’янисто-зелений, лаймовий та фісташковий краще виглядають зі світлими відтінками коричневого, а шоколадна гама розкривається в сусідстві з ніжними тонами.