Газонні грати: застосування в ландшафтному дизайні та способи укладання

Що таке газонна решітка, і як облаштувати міцний газон на пластикових осередках своїми руками – питання, яке хвилює більшість власників заміських ділянок, у яких є автомобільний транспорт.

Газони є красивими та стильними елементами ландшафтного дизайну, яким потрібні величезні витрати на догляд. Крім того, газонами не бажано ходити часто, оскільки можна прим’яти травку і зробити зовнішній вигляд газону непривабливим. Але виявляється, є види газонів, на яких влаштовують паркування для автомобільного транспорту. Але для цього існує одна умова: газон має бути облаштований з використанням спеціальної газонної решітки, яка має високу механічну міцність.

Особливості конструкцій газонних ґрат Напевно, не всі знають, що мається на увазі під словосполученням «газонні ґрати». Це система, при якій створюється конструкція, що є об’єднанням пластмасових модулів, що складаються їх великої кількості осередків, що мають вигляд прямокутника, ромба або сот. Ґрати здатні надійно утримувати трав’яне покриття всередині конструкції, і не дозволяти дерну руйнуватися навіть у разі, якщо на нього надають значні навантаження – 200 тонн на квадратний метр. Найчастішим застосуванням газонних ґрат є створення з ними еко-парковок для автомобілів. Кожен осередок має висоту 4-5 см. Цієї відстані вистачає для нормального росту та розвитку кореневої системи газонних рослин. Рослини ці відрізняються ніжним корінням, яке надійно захищене пластиковими стінками осередків, що рівномірно розподіляють навантаження на основу.

У кожного пластмасового модуля є система замків (гачок-вушко), які сприяють їх з’єднанню та утворенню в результаті цього суцільного покриття. Пластикові грати, завдяки своїй пористій структурі, є надійним захистом газону від деформації. Широко та різнобічно застосування газонних решіток. Ними облаштовуються: Автостоянки з газонним покриттям. Під’їзні колії для автомобільного транспорту. Газонні покриття для дитячих та спортивних майданчиків. Озеленюються дахи будівель та споруд. Зміцнюються береги та укоси природних та штучних водойм. Не перелічити всіх переваг, якими відрізняються газонні грати. Вони: Дуже міцні. Поступово розподіляють одержуване навантаження, що перешкоджає появі деформаційних змін на газоні. Стійкі до впливу низьких температур та ультрафіолетових променів. Здатні стримувати ґрунт від вимивання та вивітрювання при сильних дощах та сильних вітрах. Здатні створювати рівну поверхню, завдяки чому стає легко доглядати дорослі газони – косити траву, прибирати сміття. Нетоксичні, тому ґрунт не страждає від токсичних речовин. Відрізняються невеликою вагою. Досить легко піддаються монтажу, який виконується швидко – 40 квадратних метрів грат укладається протягом години однією людиною.

Довговічні – їх можна експлуатувати 20-25 років. Технологія укладання газонної решітки Укладання газонною решіткою і подальше засадження її газонною травою доступне будь-кому, оскільки ця технологія абсолютно проста. Головне, необхідно ознайомитися з покроковим порядком дій, які потрібно зробити.

Газони, для облаштування яких використовуються пластикові грати, складаються з декількох шарів: Грунту. Піщано-гравійної подушки (перед в’їздом у гараж – 20-25 см, на автомобільних парковках – 25-30 см, для вантажних автомобілів – 30-45 см). Вирівнюючого шару (2-3 см). Газонні грати. Природний шар землі, трави. Укладання газонних ґрат своїми руками 1. Спочатку необхідно підготувати кілочки для розмітки території, на якій буде зводитися газонне покриття. Якщо ви любите новомодні форми, що перетікають, то напевно зрадієте наступній новині: краї пластмасової решітки можна легко підрізати за допомогою лобзика. Для підрізування можна використовувати також циркулярну або ручну пилку, тому, щоб створювати криволінійні та хвилеподібні газони, є всі передумови. 2. Потім потрібно зняти з ділянки, яка відмічена кілочками, родючий грунт шаром, товщина якого 25-30 см.