Садові скульптури – техніка створення скульптур для оформлення саду

Якщо ви виявились щасливим власником садової ділянки, то можете спокійно реалізовувати різноманітний ландшафтний дизайн. Вираз свого творчого потенціалу можна здійснити садовими скульптурами, які урізноманітнять навколишній пейзаж. Розробка садового дизайну може бути виконана професіоналом або можна зробити садові скульптури своїми руками – у цьому випадку ваша ділянка стане індивідуальною та неповторною.

Планування стилю саду для садових скульптур Садові скульптури можуть бути виконані у вигляді: чимось членів сім’ї гномиків, що невловимо нагадують; каменів, розписаних у вигляді тварин; пасторальних пастушок; лісових німф; лелек; грибочків; купідонів; стилізованих оленів чи драконів; китайських місячних воріт; заростей плюща. Обмеженням може бути лише скульптурний матеріал та фантазія майстра. Деякі власники ділянок, використовуючи невеликі скульптури, створюють справжні мініатюрні світи, населяючи їх казковими героями. Для того, щоб вибрати спосіб прикраси ділянки садовими скульптурами, прислухайтеся до наступних порад досвідчених майстрів: Потрібно уявити, як виглядатиме скульптурна фігурка у вашому саду. При виникненні відчуття деякого дисонансу краще не використовувати для прикраси саду таку фігурку, навіть якщо вона дуже мила.

Не варто намагатися зробити садову скульптуру основним акцентом ландшафту – краще внесіть нею певний гармонійний акцент саду. Розмір садових скульптур повинен відповідати розміру ділянки та її зонам. Так вони можуть стати приємними доповненнями або справжніми родзинками квіткових клумб чи групи дерев. Як картині потрібна підходяща рамка, так і скульптура на садовій ділянці краще виглядатиме біля фігурно підстрижених дерев і чагарників, складних композицій, складених з рослин і чагарників, які цвітуть у різний час, внутрішніх стін і різних воріт, мощених доріжок, арок, альтанок, містків, лав, різних кам’яних композицій.

Найкраще розміщувати скульптурки перед доріжкою або в місцях, де вона закінчується, бути частиною композиції з деревами, жимолістю та плющем. Для визначення місця розміщення скульптури потрібно намалювати її ескіз на картонному листі в натуральну величину і подивитися, як вона виглядатиме в різних місцях саду. Попередньо планується прикраса ділянки скульптурами, щоб не переборщити з декоративними елементами, що використовуються для цієї мети. Матеріали для виготовлення садових скульптур Декоративні садово-паркові скульптурки можна виготовити із різних матеріалів: Скульптури з металу.

Солідного та довговічного зносостійкого матеріалу, який використовується найчастіше у зовнішньому декоруванні. Метал йде на виготовлення дорогих мідних та бронзових фігур. Металеві садові скульптури чудово виглядають на тлі будівлі будь-якого стилю. Скульптури з мармуру. Мармурові скульптури є справжніми витворами мистецтва. Фігури мають гладку форму, виглядають, ніби з підсвічуванням зсередини. Ландшафт ділянки виглядає більш виразно, якщо він прикрашений мармуровими скульптурами. Скульптури із граніту. Міцного натурального матеріалу, який майже не схильний до атмосферного впливу. Використання мармурових та гранітних скульптур говорить про достаток та високий статус власників ділянки. Гармонійним виглядає поєднання з ними гранітних лавок, драбинок, невеликих фонтанів. Скульптури з пісковика. Для виготовлення садових скульптур із пісковика потрібно витрачати менші зусилля та засоби. У цих садових фігурок невисока вартість, попри їхню достатню довговічність.

Скульптури з гіпсу — цей матеріал відрізняється від натурального каміння. Для створення гіпсових виробів не використовують однорідну брилу матеріалу. Гіпс має невисоку вартість, легко набуває будь-яких форм, тому з нього можна виготовляти скульптури для декорування садової ділянки своїми руками в домашніх умовах. І хоча гіпсовий декор відрізняється достатньою крихкістю, якщо забезпечити йому відповідний догляд, служитиме довго. За традицією з гіпсу виготовляються різні види колон та інші скульптури для садової ділянки. Скульптури з натурального дерева – неповторними та унікальними виробами є авторські скульптурки з дерева. Деревина є екологічним та живим матеріалом, який має природний зовнішній вигляд. Дерев’яні скульптури чудово вписуються в будь-який краєвид, надаючи завершеності ландшафтам різних стилів.

Для підвищення довговічності садових дерев’яних скульптур та підкреслення текстури натуральної деревини, для обробки фігурок використовується спеціальний тонований склад.